HULP ADVIES INFORMATIE VOOR CLIËNTEN VAN ORIONIS EN ALLE MINIMA OP WALCHEREN
BEL ONS
×
BEL ONS
  • Start
  • Over de SCW
    • Privacystatement
  • Nieuws
    • Eenvoudige uitleg
    • Informatieve videos
  • Spreekuur en contact
    • Contactformulier
    • Kalender
  • Nieuwsfeeds
  • Vacature
  • SCW actueel
BEL ONS
  1. U bevindt zich hier:  
  2. Startpagina
  3. Nieuws
  4. Bijzondere bijstand aanvragen - laat u niet tegenhouden door telefonische afwijzing !

Let op: de SCW houdt woensdag 21 mei geen spreekuur !

Wel zijn we per mail en telefoon bereikbaar.

Gegevens
Categorie: Nieuws en informatie
  • Bijstand
  • Orionis
  • Minimaregeling

Bijzondere bijstand aanvragen - laat u niet tegenhouden door telefonische afwijzing !

Als gevolg van de Beleidsregel Bijzondere bijstand die in augustus 2015 van kracht werd op Walcheren, is het moeilijker geworden bijzondere bijstand te krijgen voor met name medische kosten. Denk bijvoorbeeld aan meerkosten. Het is echter niet onmogelijk ! Wanneer u bij Orionis telefonisch informeert en u krijgt te horen dat u geen recht heeft op bijzondere bijstand, vraag het dan toch aan via een formulier (vraag het KCC om u dit formulier toch toe te sturen) of via het digitale loket op de website van Orionis.

De nieuwe Beleidsregel Bijzondere bijstand legt de nadruk op individueel maatwerk. Het is belangrijk dat u de kans krijgt om uw persoonlijke situatie en reden voor de aanvraag goed uit te leggen. Dit kunt u via uw aanvraag doen. Laat u daarom niet tegenhouden door een afwijzing via de telefoon. Een telefonisch antwoord is geen beschikking !

 

Als u in de problemen komt door kostenstapeling (door meerdere eigen bijdragen) kunt u bijvoorbeeld wel degelijk in aanmerking komen voor bijzondere bijstand. Ook andere persoonlijke (individuele) omstandigheden kunnen de doorslag geven bij een aanvraag bijzondere bijstand. Niet alleen als het gaat om medische kosten. Vraag dus vooral wél aan via een formulier. Leg uw situatie en reden voor aanvraag uit. Mocht u vervolgens een afwijzing ontvangen op uw aanvraag dan heeft u de mogelijkheid om een bezwaarschrift in te dienen.

 

Als u bij uw aanvraag of uw bezwaarschrift hulp nodig heeft dan kunt u terecht bij de Sociale Cliëntenraad Walcheren.

Vorig artikel: Beter leren schrijven en lezen in Taalhuis Vorige Volgende artikel: Landelijke cliëntenraad nieuws Volgende

Vacature; doe en denk je mee met ons mee?

Doe en denk je mee met ons mee? We hebben plaats voor nieuwe leden uit gemeenten Vlissingen en Veere. Maar reageer ook gerust als je in gemeente Middelburg woont. De SCW komt op voor de belangen van cliënten van Orionis (bijstandsgerechtigden en alle Walcherse minima, maar bijvoorbeeld ook mensen die beschut werken.) Dat doen we door overleg met en adviezen aan Orionis en de Walcherse gemeenten. Ook bieden we hulp, informatie en advies aan clienten via onze spreekuren. Zo spreken en helpen we veel mensen uit de doelgroep. Dat helpt ons ook bij het bundelen van signalen. De SCW biedt een fijn team met behulpzame leden. Er zijn verschillende manieren waarop je je bij de SCW kunt inzetten. Je krijgt de gelegenheid om workshops te volgen om je kennis te vergroten. Er is een kostenvergoeding en er wordt bijvoorbeeld een laptop/tablet voor de vrijwilligerswerkzaamheden beschikbaar gesteld. (Reële extra kosten kunnen gedeclareerd worden.) Voorafgaand aan het lidmaatschap is er een kennismakingsperiode waarin we samen ontdekken of het lidmaatschap iets voor je is. Spreekt dit je aan? Neem dan eens contact op via het vacatureformulier. De SCW is een vertegenwoordiging voor en door cliënten. Wij nodigen dan ook nadrukkelijk cliënten uit om te reageren op de vacature!

Kom je er met de zorgverzekeraar niet uit?

SKGZ is door de overheid aangewezen als officiële geschilleninstantie voor de zorgverzekeringen. Lees meer.

Deze app maakt een tekst eenvoudiger

Lees Simpel App. Helpt mensen om moeilijke brieven te lezen. Klik hier.

Huurdersmeldpunt

Sinds 1 januari 2024 heeft elke gemeente een meldpunt voor ongewenst verhuurgedrag. Hier kunnen huurders of woningzoekenden (anoniem) terecht met vragen of klachten over het gedrag van hun verhuurder.

  • Middelburg
  • Veere
  • Vlissingen

Giftenbeleid Walcheren

Krijgt u wat boodschappen of geld als extraatje of om u te helpen? Dit is een gift. U hoeft dit pas door te geven aan Orionis als de gift meer is dan
€ 1200 per kalenderjaar. Giften van bijvoorbeeld de Voedselbank, stichting Riki en Leger des Heils tellen niet mee en hoeft u niet door te geven.
De regels over giften en bijstandsverlening staan in beleidsregels. Deze beleidsregels zijn gepubliceerd en te lezen op de website overheid.nl

Het giftenbeleid regelt de voorwaarden en het bedrag aan giften dat wordt vrijgelaten. En wanneer smartegelden en schadevergoedingen worden vrijgelaten. Het is geen minimaregeling.

Juridisch Loket op Walcheren

Het Juridisch Loket vindt u in de Bibliotheek in Middelburg

Uitkeringsdata Orionis en data toeslagen Belastingdienst

  • Data inkomstenbriefje en uitkeringsdata Orionis 2025 
  • Uitbetalingsdata toeslagen Belastingdienst 2025

Informatie hoogte uitkering

  • Algemene informatie minimumloon
  • Hoogte uitkering 2024 en normen minimaregelingen Walcheren
  • Schatting belastbaar inkomen 2024
  • Schatting belastbaar inkomen 2023
  • Schatting belastbaar inkomen 2022
  • Uitkeringsbedragen per 1 januari 2023
  • Uitkeringsbedragen per 1 juli 2023

Inkomen, vermogen en hoogte van toeslagen

  • Inkomen en hoogte zorgtoeslag per maand
  • Vermogen en zorgtoeslag
  • Overzicht informatie huurtoeslag
  • Vermogen en huurtoeslag

Kalender

View Full Calendar
No events

Zoeken


Veilig online

  • Informatie en cursussen over veilig internet gebruik

Wat verandert er voor mij in 2025

Check het hier

Moelijke taal

Klik hier voor Het Meldpunt Moeilijke Taal

Sociaal Juridische Kaart

  • https://sociaaljuridischekaart.nl/

Jaarverslagen

  • Hier vindt u ons jaarverslag 2017
  • Hier vindt u ons jaarverslag 2018
  • Hier vindt u ons jaarverslag 2019
  • Hier vindt u ons jaarverslag 2020/2021
  • Hier vindt u ons actuele overzicht

Toeslagen; hulp bij herstel voor gedupeerden

  • https://herstel.toeslagen.nl/
  • https://www.gelijkwaardigherstel.nl
  • Brede ondersteuning gedupeerden Middelburg & Veere
  • Brede ondersteuning gedupeerden Vlissingen

(Minima)regelingen op een rij

  • Laag inkomen en weinig vermogen
  • Gratis Dal Vrij abonnement
  • Bijzondere bijstand 
  • Individuele inkomenstoeslag
  • Chronisch zieken/gehandicapten
  • Zorgverzekering Gemeenten
  • Fonds Cultuur, Sport en Onderwijs
  • Volwassenfonds-sport-en-cultuur
  • Studietoeslag 
  • Jeugdfonds Sport en Cultuur
  • Kinderopvang medische indicatie
  • Lening aanvragen
  • Vrijwilligerspremie
  • Kwijtschelding
  • Andere organisaties
  • Toeslagen
  • Kinderbijslag
  • Dubbele kinderbijslag

Noodfondsen e.d.

  • Kleding nodig?
  • Individuele hulpverlening langdurig zieke of gehandicapte personen in financiële nood
  • Papefonds*
  • Voedselbank
  • Kledingbank
  • Leger des Heils
  • Kinderkosten (via St. Leergeld)
  • Speelgoedbank
  • Stichtinggoedvoorelkaar
  • https://cityseeds-middelburg.nl/
  • https://onlinedierenvoedselbank.nl/

*Let op: we hebben begrepen dat er bij Papefonds één keer aangevraagd mag worden. Doe je zelf niet tekort bij die ene aanvraag.

Wat mag de sociale recherche?

  • Informatie over onderzoek naar fraude door de Sociale Recherche

Woonlasten berekenen

  • Welke huur kunt u betalen? Bereken het hier.

Meldpunt Fouten in Overheidsregistraties (MFO)

Het Meldpunt Fouten in Overheidsregistraties (MFO) helpt burgers, bedrijven en organisaties bij het corrigeren van een fout in een overheidsregistratie. Als u denkt dat er iets mis is met uw gegevens, neemt u altijd eerst contact op met de organisatie die verantwoordelijk is voor die gegevens. Komt u er niet uit? Meld u dan bij het MFO.

Kwijtschelding Sabewa

De SCW helpt, neem gerust contact op.

Samen sterker

teacher and group diverse students classroom, inclusion
teacher and group diverse students classroom, inclusion vector illustration
group of people back with we can do it message in speech bubble
group of people back with we can do it message in speech bubble vector illustration design

Woon je met partner, familie en/of andere medebewoners?

Klik hier voor informatie over jouw situatie

Signalenrapport cliënten

  • Cliëntcontactrapportage 2017
  • Cliëntcontactrapportage 2018
  • Cliëntcontactrapportage 2021

DISCLAIMER & VERANTWOORDING

Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten worden ontleend. Afbeeldingen (behalve foto's en het SCW logo) op deze website zijn afkomstig van vecteezy.com

Copyright Sociale Cliëntenraad Walcheren 2012 - 2025

Website: Marischka Duinkerken